Śladami Wandy Rutkiewicz

Strona poświęcona Wandzie Rutkiewicz

Kobiety w Himalajach

Kobieca determinacja i siła psychiczna pozwala na osiąganie rzeczy, które nijak mają się do stereotypu damskiej delikatności. Najlepiej udowadniają to kobiety himalaistki. Te panie, którym udało się zdobyć największe szczyty, są wzorami dla dzisiejszych kobiet. Kobiet, które często myślą, że płeć nie pozwala im na robienie rzeczy wielkich. Poznaj kobiety, które nie bały się największych gór świata.

Najsłynniejsze Himalaistki:

1. Wanda Rutkiewicz – najsłynniejsza polska Himalaistka miała początkowo związać swoje życie z elektroniką. Jednak los chciał inaczej. Poprowadził ją do podnóża gór i pokazał, że może zdobywać ich szczyty. Wanda Rutkiewicz wspięła nie tylko na Mount Everest, ale też na K2, czym udowodniła, że nie ma sobie równych. W sumie zdobywa 8 z 14 ośmiotysięczników.

2. Christine Boskoff – zdobyła 6 szczytów. Kobieta zginęła w górach w 2006 roku, ale jej dokonania na stałe zapisały się w historii świata.

3. Chantal Mauduit – ma na swoim koncie również 6 zdobytych szczytów. I tak samo zginęła w górach. Francuska zakończyła życie na stokach Dhaulagiri w 1998 roku.

Wśród Polek ośmiotysięczniki zdobyły między innymi Wanda Rutkiewicz, Anna Czerwińska, Anna Okopińska i Barbara Batko. Dzisiaj największe sukcesy odnosi Kinga Baranowska. Do tej pory zdobyła 9 z 14 ośmiotysięczników.

Historie wszystkich zdobywczyń himalajskich szczytów pokazują jasno, że kobiety mogą wiele. Zdobywanie najwyższych gór świata to ogromne wyzwanie nie tylko dla psychiki, ale i dla ciała. Sekretem jest nieustające dążenie do celu i brak strachu. Albo umiejętność jego opanowania i wykorzystania na swoją korzyść.


Przy tworzeniu tekstu pomógł sklep górski Alpintech:
Alpintech- sklep górski

Leave A Comment

Your email address will not be published.